blog

Czas zagłębić się nieco bardziej w aspekty techniczne.

W poprzednim wpisie wyjaśniliśmy już, że kamizelki w których zawodnicy biegają, służą do umocowania czujnika przy ciele zawodnika. Tym razem pójdziemy krok dalej i skupimy się już na samych czujnikach.

 

Czujniki GPS

Najpopularniejsze na rynku rozwiązanie opiera się o system GPS, czyli określeniu pozycji zawodnika, jak i zmiany tej pozycji w czasie, w oparciu o sygnał pochodzący z satelity. Metoda ta pozwala obliczyć pokonany dystans, a dodając funkcję czasu do dystansu możliwe jest wyliczenie prędkości z jakim i zawodnik się porusza. Rozwiązanie to działa wyłącznie pod gołym niebem, gdyż wymaga nieustannego połączenia czujnika z satelitami znajdującymi się na orbicie.

 

Czujnik Serca

Kolejnym elementem który może zostać ukryty w takiej kamizelce to czujnik serca. Najpopularniejsze rozwiązanie to pasek z gumy, a sam czujnik znajduje się z przodu na klatce piersiowej. Dane z tych 2 czujników są następnie przetwarzane w jednym raporcie, a trener może oceniać zarówno parametry związane z dystansem prędkością, jak i z parametrami rytmu serca. Profesjonalne rozwiązania mają czujnik serca zintegrowany w jednym miejscu.

 

Akcelerometr & Magnetometr & Żyroskop

Trzecią grupą czujników stosowaną do pomiaru ruchu zawodnika jest cała ich grupa. Wszystkie 3 sensory współdziałają ze sobą i z wielką czułością określają każdą zmianę położenia zawodnika. Jedynie nieliczne rozwiązania oferują tą technologię. Zaawansowana analiza w oparciu o te parametry jest w stanie kreślić dokładny balans ciała każdego zawodnika. Chirurgiczna precyzja wymaga jednak również sporych umiejętności po stronie trenera, by właściwie ocenić poszczególne parametry.

 

Rozwiązanie LUDMO

Drogi Trenerze czy wiesz że rozwiązanie LUDMO, oferuje wszystkie powyższe parametry analizy ruchu zawodnika. W odróżnieniu jednak od profesjonalnego sprzętu zarezerwowanego dla bogatych klubów, jest na każdą kieszeń. Jak również spełnia wymogi FIFA i może być stosowane nawet podczas meczu. Za jedyne 39zł miesięcznie można już profesjonalnie nadzorować rozwój swoich zawodników. Więcej informacji dostępnych na stronie z opisem zakresu usług: https://ludmo.com/plan/

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × four =