Jesteś trenerem i szukasz narzedzi do profesjonalnej analizy zawodników?

Narzędzie LUDMO jest szyte na miarę specjalnie dla Ciebie. Poniżej wyjaśniamy podstawowe kwestie. Nie wahaj się jednak i skontaktuj z nami bezpośrednio, a z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

app.ludmo.com - adres do rejestracji, jak i do codziennego dostępu.

Wszystkie dane zawodników zebrane w jednym miejscu, dostępne całą dobę. Wystarczy zalogować się na naszą stronę.

Rozpocznij teraz
describe

Analiza ruchu zawodników – LUDMO ǀ ludius motus

Podstawą działania narzędzi raportujących parametry ruchowe zawodników LUDMO, są telefony komórkowe. Moduł GPS oraz akcelerometr, które są standardowo wbudowane z dostępne na rynku telefony, pozwalają przy odpowiednim oprogramowaniu odzwierciedlić zachowanie zawodnika. Nadal pracujemy nad rozbudową poszczególnych elementów. W najbliższych tygodniach nieustannie będą pojawiać się kolejne elementy. Jednakże już w tym momencie zbieramy wszystkie dane, więc w momencie dodania nowego raportu, będzie można sprawdzić również dane historyczne.

Pakiet Startowy
Pakiet Professional
Pakiet Premium

Analiza ruchu w formie raportu

describe

Podstawowy pakiet analiz GPS

Podsumowanie treningu/meczu na 1 stronie raportu dla każdego z piłkarzy

 • Wykres aktywności - procentowy udział chodu, truchtu, biegu, sprintu oraz bezruchy
 • Maksymalna oraz średnia prędkość podczas sesji
 • Przebyty dystans
 • Taktyczna mapa ciepła
 • Wykres prędkości w osi czasy

Wykres intensywności ruchu to podstawowe narzędzie do szybkiego zrozumienia aktywności zawodnika podczas danej sekcji treningowej, czy też meczu. Wykres podaje wartosci procentowe dla poczaegolnych trybów ruchu:

 • bezruch – 0 – 2 km/h
 • chód – 3 – 6 km/h
 • bieg – 7 – 10 km/h
 • sprint – powyżej 11km/h

Tabela przedstawające kluczowe wartości w formie liczbowej:

 • prędkośc maksymalna
 • średnia prędkość
 • przebyty dystans

Mapa ciepła, pozwala odwzorować położenie zawodnika na boisku. W sposób szczególny przydatne narzędzie do oceny taktycznej zawodnika. W jednoznaczny sposób można stwierdzić czy założenia taktyczne zostały wykonane, czy zawodnik poruszał się wyłącznie w wyznaczonej strefie, czy też przemieszczał się również do innych stref.

Wykres rozkładu prędkości pozwala okreslić w jakich momentach sesji poszczególne prędkości zostały osiągnięte. W prosty sposób mozna zaobserować, czy ilość sprintów, wraz z ich prędkością zmienia się ku końcowi danej sesji. W kontekscie treningu można natomiast monitorować, intensywnośc danego biegu była identyczna o poszczególnych zawodników.

Widok dla zawodnika

Zawodnik po pobraniu aplikacji, oraz rejestracji przy użyciu kodu zespołu, ma dostęp do prostej i intuicyjnje w obsłudzie aplikacji. Przed każda sesją musi się jedynie zalogować na własne konto. Przed treningiem, czy też meczem musi jedynie nacisnąć START i zablokować telefon. Na czas aktywności telefon powinien trafić do koszulki. Po zakończeniu sesji, prosimy wyjąć telefon i zakończyć sesję naciskając STOP.

Dane telemetryczne zostaną zapisane na urządzeniu. W momencie gdy telefon zostanie przeniesiony w zasięg sieci Wi-Fi należy przejść do zakładki sesje treningowe i zsynchronizować urządzenie z serwerem. Może to chwilę potrwać. Po zakończeniu radzimy naładować telefon przed kolejną sesją.

Masz pytania?

Powrócimy do Ciebie w mgnieniu oka.